Oděsa

Oděsa je energické a půvabné město v plném rozmachu, které se jako jednomu z mála měst podařilo zachránit svobodu a dobrou náladu. Perla Černého moře nabízí přes 240 slunečných dní v roce a její slavné Potěmkinovy schody ční nad největším ukrajinským obchodním přístavem.

Moderní město bylo založeno na konci 18. století v oblasti antické řecké kolonie. Oděsa v průběhu své historie lákala cestovatele, umělce, básníky a podnikatele z celého světa. Do první světové války bylo město kulturním a intelektuálním centrem a většina nejúžasnějších staveb pochází právě z tohoto období. Právě přistěhovalci dali tomuto místu svůj specifický charakter a vzhled. Středomořský vliv je možné spatřit na každém kroku.

Vyvrcholením politické krize a obsazením Krymu zažívá Oděsa novodobý rozkvět a patří mezi hlavní prázdninové destinace země. Díky své kultuře, mírnému klimatu a plážím ve městě vznikají nové restaurace, bary, kluby, hotely a letoviska. Pro místní podnikatele se jedná o zlaté časy, to stejné se ovšem nedá říct o přeplněných písečných pláží.

jankonasCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Oděsa

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Praktické informace do Oděsa

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce