Cestování a doprava v Anglii

V dnešní době je vskutku celá řada možností, jak do Anglie docestovat. Nejčastěji, hlavně  kvůli vzdálenosti od České republiky, turisté a cestovatelé využívají letecké dopravy. Letadlem jste v Anglii za chvilinku. Oproti tomu ti, kteří zvolí raději cestu autem či autobusem, musejí počítat s trochu časově náročnější cestou, která vyjde zhruba něco pod 20 hodin.

Cesta autem do Anglie

Pokud se rozhodnete vyrazit vlastním dopravním prostředkem, po přejetí Německa a Francie vás čekají dvě možnosti, jak se přes La Manche do země dostat. Jednou z možností, již spoustu let využívanou, je trajekt, který vás s vaším dopravním prostředkem vyloží v Doveru. Druhou a rychlejší možností je Eurotunel, vedoucí pod úžinou samotnou, kde jste naloženi do nákladního vlaku i s vaším automobilem.

Cestujete-li do Anglie vlastním autem, může vás zaskočit náhlá změna stran a řízení na levé straně silnice. Jak se ideálně připravit na řízení vlevo se dočtete v článku: kde se jezdí vlevo a jak se na to připravit.

Cestovní kanceláří do Anglie

Cestovní kanceláře jsou schopné domluvit hromadné slevy v rámci dopravy a ubytování. Jedná se většinou o přímé lety se smluveným ubytováním, stravou a dopravou. Finální cena je v takovém případě často levnější než při cestování po vlastní ose. Prohlédněte a porovnejte si kompletní nabídku zájezdů do Anglie.

Doprava v Anglii

Cestování po zemi samotné není žádný problém, Anglie má perfektní dopravní servis ať už chcete cestovat po zemi, po moři či jezerech, nebo dokonce vzduchem. Běžným dopravním prostředkem jsou všudypřítomné taxíky a autobusy.

Cestování autem v Anglii

Pokud chcete cestovat autem pouze po Anglii a využít jeho benefity, auta si lze jednoduše pronajmout v každém větším městě nebo na letišti. Pro vyhledání nejlepší ceny mezi hlavními půjčovnami v Anglii vám pomůžou stránky CarRentalNet nebo Rentalcars. Další možnost je využít vyhledávač a zkusit najít lokální půjčovny, které občas vyjdou levněji, ale s větším rizikem.

lucienneCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna