Spojené království

Již jméno této země je prodchnuto důstojností, hrdostí, ale i divokostí. Velká Británie je ostrov, který může být po právu pyšný na svou rozmanitost. Od drobných historických vesniček po živoucí metropole, od mořských pobřeží přes pestré louky až po skalnaté hory. Okouzlující část světa, která si v průběhu času vydobyla své čestné místo a přitom si zachovala svou jedinečnou tvář.

Její jednotlivé části – Skotsko, Anglie, Wales a Severní Irsko - mají své charakteristické kouzlo a za návštěvu stojí každá z nich.

Jedna z nejoblíbenějších turistických destinací nabízí originální směs staletých tradic, typické atmosféry i moderního a nespoutaného života. Ať už vás láká odpočinkový či naopak aktivní pobyt, Británie vás svou nabídkou nikdy nezklame.

Samozřejmostí je návštěva světoznámých symbolů jednotlivých zemí. V Anglii si nenechte ujít života plný Londýn s Buckinghamským palácem, červenými autobusy a telefonními budkami, ve Skotsku si naopak odpočiňte v úžasné přírodě okolo jezera Loch Ness a nad skleničkou lahodné whisky. Ve Walesu, zemi červeného draka, navštivte přístavní hlavní město i skryté zříceniny pevností ukryté v divoké přírodě a nezapomeňte na kouzelné vesničky mezi tajemnými blaty Severního Irska. Světoznámými památkami však kouzlo království teprve začíná, proto svou návštěvu neomezujte pouze na ta nejvyhlášenější místa, ale dopřejte si více času a poznejte, jak a čím místní obyvatelé žijí. Věřte, že si je i jejich životní tempo rychle oblíbíte.

Díky turistům opěvujícím přírodní krásy země se zde v posledních desetiletích zvedla úroveň všech služeb, proto se dnes na svých cestách můžete nechat hýčkat tím nejluxusnějším způsobem. Po dni stráveném v odlehlé krajině si užijete drink v nejvybranějších barech či dokonalý odpočinek v domácky zařízených drobných penzionech rozesetých po celém anglickém venkově.

Ve velkých městech se konají nejvýznamnější kulturní akce a festivaly, objevíte tak celé spektrum tradičního i moderního umění ve všech jeho podobách. Nasytíte všechny své smysly, neboť ani místní nabídka čerstvých potravin a vybraných jídel vás nenechá chladnými.

Británie se svými poklady hrdě chlubí, proto je velká část atrakcí dostupná zcela zdarma či za symbolický poplatek. Ať už jste tedy zvyklí na dovolenou se vším komfortem či jste hladovějící student, pobyt zde snadno přizpůsobíte svým možnostem i chutím.

Objevte kouzlo království, které znáte z velkých románů, poznejte všechny jeho tváře a připravte si ve svém srdci místo pro zemi malou rozměry a velkou duchem. 

káťaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět ve Spojeném království

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce