Vodopády Iguazú

1 recenze

Úchvatný přírodní úkaz, Jde o největší systém vodopádů na světě, 3x větší než proslulé Niagarské vodopády a jsou také zapsané na seznamu přírodních krás UNESCO. Jméno vodopádů pak vychází z jazyka původních obyvatel severu Argentiny, národa Guaraní, v jehož jazyce znamená doslova „Velká voda“ (Ig-uazú).

Obecně se dají vodopády rozdělit do dvou částí – na Cataratas, což je dlouhý geologický zlom přes který na mnoha místech přepadává voda v mnoha menších vodopádech, a Garganta del Diablo (Ďáblův chřtán), což je velký kotel na západní straně vodopádů, kam ze tří stran padá voda z neuvěřitelné výšky, takže není vidět, kam voda padá. Obě tyto části jsou spojeny vláčkem, takže přeprava mezi nimi je rychlá a jednoduchá.

K návštěvě vodopádů je nejlepší období léta, tedy listopad až březen, a ideální je rezervovat si na vodopády 2 dny vaší cesty. Nejbližší město se nazývá Puerto Iguazú, kde je také velké autobusové nádraží a letiště.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 27.02.2017

Jedinečný zážitek, nelze při cestě Jižní Amerikou vynechat. Byla jsem na obou stranách argentinské i brazilské (sice s odstupem 12 let)  a výsledek - těžko říci, ze které strany jsou vodopády lepší či hezší. Ony jsu na každé straně úplně jiné, z argentinské strany je máte před, či spíše pod sebou jako na dlani, na brazilské straně stojíte na vyhlídce přímo pod nimi a ze tří stran kolem vás padají masy vody.  Úžasný zážitek.

Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi