Argentina

Země tanga, krásných žen, fotbalu a šťavnatých steaků – to vše si vybavíme u Argentiny. Ale také je to země s nečekaně zajímavou historií, s jedinečnými přírodními krásami na světě, a země sálající ohromnou radostí ze života.

I když se zatím neřadí mezi turisticky nejnavštěvovanější destinace, najdete zde místa, která byste rozhodně neměli při svých cestách vynechat a o kterých byste si nikdy nepomysleli, že se nacházejí zrovna v této části světa. Ať už jste milovníci přírodních krás či upřednostňujete ruch měst, rozhodně nebudete zklamaní a zažijete nespočet jedinečných zážitků. Od deštného pralesa přes nekonečné pampy s pasoucími se stády až k velehorám s mohutnými ledovci a k mrazivému jihu. Od zapadlých horských vesniček přes městečka uprostřed úrodné roviny k milionovým aglomeracím s tepajícím životem a mrakodrapy. To všechno tu najdete a objevíte.

Země je jedinečná na celém kontinentě. Argentinci o sobě rádi říkají, že jsou nejevropštějším národem celé Jižní Ameriky, a trochu jim je potřeba dát zapravdu. Mají italské jídlo, španělský jazyk, francouzskou kvalitu jídla a pití, často ale i německá a anglická jména či židovské kořeny. Jsou to ale vždy lidé nesmírně veselí, ochotní, zvídaví a milí, takže je příjemné být mezi nimi.

V této úžasné zemi žije asi 45 milionů lidí a v jeho hlavním městě, Buenos Aires, se mísí jihoamerická kultura s tou evropskou. Žije v něm neskutečných 14 milionů obyvatel, což je skoro třetina všech Argentinců. Tato federativní republika, v jejímž čele je prezident, se skládá z 23 provincií, z nichž většina, ač je to až nepředstavitelné, je větší než Česká republika. Představte si tedy, kolik míst k navštívení taková země může nabízet. Je vskutku ohromujícím a nekonečným prostorem, ať už s úrodnými pampami posetými velkoměsty i typickými městečky se stády dobytka, či vyprahlými skalnatými horami, kde nenajdeme téměř nic. Všude jsou ale lidé neskonale přátelští a milí. 

Argentina jako turistická destinace rozhodně stojí za to. Ať už cestujete radši za přírodními krásami, nebo za projevy urbanismu moderní civilizace.

zobrazit více

Cestovní průvodce vodopády Iguazú

Praktické informace do Argentina
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Cestovní průvodci

Zde může být tvá cesta!

Podělte se o svojí trasu sepsáním krátkého cestovního průvodce a pošlete nám ho na email.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27751 pírek.

1 pírko = 1 koruna