Atomium

1 recenze

Jedna z nejnavštěvovanějších atrakcí v Bruselu. Velmi pozoruhodná stavba, která zde zůstala po výstavě Expo ’58 z roku 1958. Jedná se o molekulu železa, která je tvořena devíti koulemi o průměru 18 metrů. Do každé z nich je umožněn vstup, je zde překrásný výhled, který si můžete vychutnat nejen pohledem z dalekohledu, ale třeba i u dobrého jídla, které vám zde nabídne restaurace. Před desíti lety započala rekonstrukce Atomia, která trvala dva roky a po dobu těchto úprav byla tato památka pro turisty uzavřena. Během přestavby došlo k vyměnění vnějšího pláště všech devíti koulí a také k výměně skel.

Do Atomia se dostanete dvěma způsoby. Jedním z nich je využít vlastní automobil, problémem může ale být najít vhodné parkovací místo. Druhou možností je metro, kterým se dopravíte na stanici Heysel, ze které je to poté pouhých 5 minut pěšky. Atomium se nachází naproti Mini-Europe.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 14.07.2015

Atomium je ikonou Bruselu. Její nevýhodou je to, že leží poměrně daleko od centra a od ostatních památek (půl hodiny metrem). Podle mě stačí být pod Atomiem a tam si udělat fotky, cena za vstup a výstup na vrchol je poměrně drahá a široko daleko tam toho moc k vidění není. Lepší je zajít na výhled někam do centra.

Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi