Špilberk

1 recenze

Jednu z výrazných dominant města dal Otakar II. postavit jako hrad podtrhující jeho moc. Pevností se stal v 18. století. Součástí pevnosti bylo i vězení, kam se zavírali nejen trestanci, ale provinilci z řad vysoce postavených vojenských osobností jako např. generál Trench.

Josef II. v roce 1783 ještě přitvrdil a vystavil zde civilní trestnici pro nejtěžší zločince, kdy vznikly kasematy a vězni zde konali nejtěžší práce. Poté už vězení sloužilo pro politické vězně, až bylo zrušeno úplně a vznikly zde kasárny pro vojáky.  Svůj trest si zde odpykával také známý loupežník V. Babinský. Od roku 1962 je Špilberk národní kulturní památkou.

Dnes lze na Špilberku navštívit kasematy, rozhlednu, s průvodcem na objednávku lze navštívit i jihozápadní bastion, navštívit lze i různé expozice. Navíc je ze Špilberku pěkný rozhled na město a jedná se jistě i o příjemní místo k odpočinku

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 09.03.2019

Návštěva Špilberku se mi moc líbila. Jednak je odsud moc hezký výhled na město, dá se tu poslechnout i zvonkohra či posedět v parčíku s jezírkem. Ovšem nejvíce na mě zapůsobila návštěva kasemat, kde dříve bývalo vězení. Místy jen zajímavé podzemí, člověk si snažil představit, jak tu na pryčnách spali vězni. Viděli jsem i cely, kde se dalo jen stát v úplné tmě, navíc tu byla zima a krysy - hodně nepříjemná představa.

Návštěvu Špilberku všem doporučuji, i kdyby se měli jen okolo projít.

Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi