Pravčická brána

1 recenze

Pravčická brána – symbol Českého Švýcarska – je takovým našim divem. Jedná se o největší přírodní pískovcovou bránu v celé Evropě a není tak divu, že se nachází na seznamu zvlášť chráněných památek. Říká se, že kdo nenavštívil Pravčickou bránu, jako by v Českém Švýcarsku ani nebyl. Brána je 16 metrů vysoká a 26 metrů široká, při pohledu na ni budete skutečně ohromeni. Vedle brány se nachází jakoby do skály vrostlý bývalý zámeček – Sokolí hnízdo, kde je dnes restaurace s interiéry a atmosférou 19. století.

Na Pravčickou bránu můžete pohlédnout z několika vyhlídek. A pohled na ni z výšky opravdu stojí za to.

Jelikož jde o hojně navštěvovanou turistickou atrakci, doporučujeme v sezoně sem vyrazit ihned po otevření, abyste si mohli krásu brány vychutnat  trochu v klidu, protože odpoledne už to tu vypadá trochu jako na Václaváku.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 28.10.2018

Krásný div přírody, za kterým se opravdu vyplatí vydat. Jen čekejte, že stejný nápad budou mít desítky dalších lidí, zvláště vydáte-li se sem v sezóně. Dorazili jsme sem hned k otevírací době, kdy tu tolik lidí nebylo, tudíž se člověk mohl její krásou kochat poměrně v klidu. Určitě stojí za to si projít všechny vyhlídky, z té horní se otevře i krásný výhled na okolní skály, které jinak nemáte šanci spatřit. V části zámečku byla zrovna i foto výstava, takže moc pěkné. Člověk si při pohledu na bránu říká, jaktože to ještě drží.

Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi