České Švýcarsko

Celek Česko-saské Švýcarsko je tvořen dvěma samostatnými národními parky – Saským Švýcarskem u našich sousedů a naším Českým Švýcarskem. Osu oblasti Českého Švýcarska tvoří kaňon Labe, po jehož stranách se strmě zvedají skalní stěny.

Národní park je takovým přírodním skvostem, který každému návštěvníkovi nabídne mnoho nejen přírodních divů, stačí se kolem sebe jen pozorně dívat. Park je tvořen převážně zelenými lesy, osídlení je tu málo. Lze tu najít mnoho turistických tras a také historicky cenných míst.

Čekají tu na vás lesy, které se táhnou všude tam, kam se podíváte. Mezi nimi se vinou jako malá háďata říčky. Oblast je domovem rozmanitých rostlin a živočichů. Tento kraj každému návštěvníkovi nabídne rozmanité požitky – navštivte skalní hrady, rozhledny, malebné vesničky s lidovou architekturou, pohádkovou přírodu, toulejte se krajem skalních roklí, soutěsek, ale i stolových hor. Pozorný návštěvník zde jistě objeví různá tajemství, která jsou zde ukryta.

teeCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Praktické informace do České Švýcarsko

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 98254 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce