Prahou turistickou

1 recenze

Mezi veřejností velmi úspěšný cyklus Prahou turistickou vznikl na přelomu století. Jedná se o cyklus nenáročných turistických pochodů po Praze a jejím nejbližším okolí. Cyklus je rozdělen na tři části - procházky jarní Prahou, procházky podzimní Prahou a procházky zimní Prahou. Přes prázdniny se pochody nekonají. Stěžejními pochody jarní a podzimní části jsou podvečerní pochody vždy ve čtvrtek a na jaře také v úterý, občas se koná nějaký pochod i v sobotu, či neděli.

Start těchto pochodů je vždy na nějaké zastávce pražské MHD, nebo nějakém obecně známém místě, a cíl po 6 -10 km v nějaké restauraci či na zajímavém místě. Tyto pochody vznikly proto, aby se lidé po celodenním sezení v práci prošli či protáhli a zároveň poznali krásy hlavního města. Proto start bývá až v rozmezí 17 - 19 h. Víkendové pochody jsou většinou delší a celodenní. V zimním cyklu se kvůli brzkému stmívání konají pouze víkendové pochody se startem v dopoledních hodinách.  Každý pochod je jiný, neboť ho připravuje jiný oddíl KČT. Některé pochody mají svá razítka, na jiných účastníci dostávají odměnu, ovšem hlavním účelem je poznat krásy hlavního města, jak přírodní, tak historické, kulturní či technické a hlavně se projít, případně se dozvědět něco nového z historie či přírodopisu Prahy.

Účast na pochodech je na vlastní nebezpečí.  Celý cyklus se skládá z 54 pochodů a kdo se účastní všech, nebo alespoň většiny, na toho na konci turistického roku (v březnu) čekají malé odměny.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 06.02.2019

Velmi dobrý způsob, jak poznat i méně známá místa Prahy, případně se dozvědět o těch známých i nové infromace. Díky tomuto cyklu pochodů jsem poznala Prahu úplně jinak a hlavně i turisticky nenavštěvovaná místa. Pokud chcete poznat Prahu jinak i Vy, stačí se podívat na internetové stánky, kdy se koná nějaký pochod a pak být v uvedeném čase na uvedeném místě startu, kde za starovné dostanete popis trasy i zajímavostí po cestě.

Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi