Praha

Praha je právem jedním z nejoblíbenějších měst, do kterých se vracejí lidé z celého světa, a to nejen proto, aby se podívali na Staroměstský orloj. Světově proslulá tvář našeho hlavního města je bezpochyby nádherná, a pokud jste se významným místům v Praze dosud vyhýbali, při příští návštěvě jim přeci jen nějaký čas věnujte. Takovou procházku přes známá místa Prahy můžete jednoduše spojit s poznáváním její méně turistické stránky plné autentického místního života.

Na vašem seznamu by neměla chybět historická Malá Strana plná kouzelných uliček osvětlených lucernami. Jen kousek od ní se můžete projít po romantické Kampě a při troše štěstí tam na vás vykoukne farmářský trh. Skrz nábřeží a parky s volně pobíhajícími pávy můžete dojít přes stylový železniční most až k Vyšehradu s vyhlídkou na řeku a Staré město. No a poté sejděte zpátky k řece a na Náplavce si sedněte na břeh s kelímkem čerstvě natočeného piva či domácí limonády. Odpočiňte si, pozorujte západ slunce nad historickou částí města a zapojte se do programu plného hudby a tance, který si můžete na Náplavce v letních měsících užít bezmála každý den.

Po setmění zamiřte na ta nejznámější místa, která se se západem slunce příjemně vylidní – přes Karlův most a Petřín až na Pražský hrad, odkud se vám naskytne výhled na přenádherně osvětlené stověžaté město. Praha dovede být plná života i liduprázdná, romantická, historická, se špetkou nostalgie i radosti, zkrátka taková, jakou si ji přejete. Nehledě na to, že jen malý kousek za hranicemi města se nachází úžasná příroda, do které si všichni místní jezdí odpočinout od městského shonu, a vám se jistě také zalíbí.

 

 

zobrazit více
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna