Osijek

Osijek je historické univerzitní město s promenádou podél řeky Drávy. Univerzita sídlí na náměstí sv. Trojice. Těžké rány městu zasadilo srbské ostřelování koncem 20. století, přesto se snaží obnovit své krásy. Původně tu stávalo mohutné opevnění ve tvaru nepravidelné hvězdy a bylo tehdy nejmodernější v Evropě. Dnes z něj již zbyly jen pozůstatky.

Zajímavou ulici představuje Evropská, kterou lemují pěkné paláce ve stylu secese či klasicismu. Kolem ulice se rozkládají parky. Největším parkem města je park krále Tomislava, na který navazují další. Kromě zeleně je zdobí i zajímavé stavby jako fontána přátelství mezi městy Pécs a Osijekem či památník Umírajícího vojáka – jež má být připomínkou padlých vojáků v prusko-rakouské válce.

K nejpřednějším památka města patří kostel sv. Michaela Archanděla, kostel sv. Petra a Pavla a Slavonské muzeum. Za návštěvu stojí i největší chorvatská zoo.

teeCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce