Osijek

Osijek je historické univerzitní město s promenádou podél řeky Drávy. Univerzita sídlí na náměstí sv. Trojice. Těžké rány městu zasadilo srbské ostřelování koncem 20. století, přesto se snaží obnovit své krásy. Původně tu stávalo mohutné opevnění ve tvaru nepravidelné hvězdy a bylo tehdy nejmodernější v Evropě. Dnes z něj již zbyly jen pozůstatky.

Zajímavou ulici představuje Evropská, kterou lemují pěkné paláce ve stylu secese či klasicismu. Kolem ulice se rozkládají parky. Největším parkem města je park krále Tomislava, na který navazují další. Kromě zeleně je zdobí i zajímavé stavby jako fontána přátelství mezi městy Pécs a Osijekem či památník Umírajícího vojáka – jež má být připomínkou padlých vojáků v prusko-rakouské válce.

K nejpřednějším památka města patří kostel sv. Michaela Archanděla, kostel sv. Petra a Pavla a Slavonské muzeum. Za návštěvu stojí i největší chorvatská zoo.

teeCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Staň se cestovním průvodcem + získej finanční ohodnocení

Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělávej: 1 pírko = 1 koruna. Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

Navrhnout místo Navrhnout místo