Ostrov Mljet

Nechte se unést jedinečnou krásou tohoto jadranského ostrova, který pokrývají především svěže zelené lesy a na zbytku najdete úrodná pole, vinice a vesničky. Ostrov Mljet musíte určitě navštívit.

Na návštěvu vás bude lákat na severozápadě se rozprostírající Národní park Mljet, který nabídne záplavu bujné vegetace, borových lesů, slaných jezer – prostě nedotčenou přírodu. Až tento ráj poznáte osobně, nebudete se divit, že zde dle legendy Odysseus strávil sedm let.

Jižní část ostrova nabídne zajímavé krasové dutiny, kterým se oddělil strop a vznikl tak přirozený tunel do moře, říká se jim Odysseovy jeskyně.

Další důvod, proč ostrov navštívit je, že jde o jednu z jadranských oblastí, která je po většinu roku zalita slunečním svitem a navíc nabídne křišťálově průzračnou vodu, zajímavé ostrovy, jezera a také bohaté kulturní dědictví.

teeCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce