Sisak

Symbolem města je bezpochyby starý most postavený z kamene a starých cihel, díky nimž získal svůj nezaměnitelný vzhled. Postaven byl v roce 1934 a představuje rozhodně nejhezčí most v Sisaku. Když překlenul řeku Sávu, došlo k propojení dvou městských částí – Nového Sisaku se Starým Sisakem. Nedaleko něj se můžete procházet po promenádě podél řeky.

Pokud se chcete dozvědět něco o historii, zastavte se u Kruhu historie nedaleko promenády, kde poznáte sedm nejdůležitějších období historie Sisaku za pomoci sedmi snímků umístěných pod úrovní terénu. V jednotlivých vitrínách se dozvíte, jaká byla podoba názvu města, protože se jméno v čase proměňovalo. Mimo to uvidíte i panenku v tradičním dobovém oděvu a mnohdy navíc i dobové předměty či zbraně.

Pevnost Staré město podává svědectví o bouřlivé historii města i o slavné bitvě s tureckou armádou v roce 1593.

Sisak má ve své minulosti i temný škraloup, kdy se tu za druhé světové války nacházela část koncentračního tábora Jessenovac, kde o život přicházeli Srbové, Židé či Romové. Přesto je Sisak zajímavé místo, které byste neměli vynechat.

teeCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce