Trogir

Trogir, město zapsané na seznamu UNESCO pro své velké kulturní a umělecké dědictví, bývá považováno za velmi půvabné město, jehož pobřežní část omývá moře. Vzniklo díky námořníkům a tehdy bylo proslulé pro svůj kvalitní mramor.

Klenotem Trogiru je především jeho staré jádro, jež obklopují zbytky opevnění z 13. až 16. století. Přezdívá se mu často město-muzeum či živoucí muzeum, jelikož každá stavba má svůj význam pro různá historická období a jádro si zachovalo svou středověkou podobu a původní strukturu. Jádro od zbytku města odděluje trogirský kanál, který ho spojuje s pevninou zvedacím mostem.

V létě Trogir ožívá hudebními vystoupeními různých žánrů hudby v rámci Trogirského kulturního léta. Neméně oblíbené bývají zábavné Rybářské festivaly a koncerty klasické hudby konající se v historických prostorách.

teeCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Staň se cestovním průvodcem + získej finanční ohodnocení

Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělávej: 1 pírko = 1 koruna. Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním.
Už jsme rozdali 28823 pírek.

Navrhnout místo Navrhnout místo