Trogir

Trogir, město zapsané na seznamu UNESCO pro své velké kulturní a umělecké dědictví, bývá považováno za velmi půvabné město, jehož pobřežní část omývá moře. Vzniklo díky námořníkům a tehdy bylo proslulé pro svůj kvalitní mramor.

Klenotem Trogiru je především jeho staré jádro, jež obklopují zbytky opevnění z 13. až 16. století. Přezdívá se mu často město-muzeum či živoucí muzeum, jelikož každá stavba má svůj význam pro různá historická období a jádro si zachovalo svou středověkou podobu a původní strukturu. Jádro od zbytku města odděluje trogirský kanál, který ho spojuje s pevninou zvedacím mostem.

V létě Trogir ožívá hudebními vystoupeními různých žánrů hudby v rámci Trogirského kulturního léta. Neméně oblíbené bývají zábavné Rybářské festivaly a koncerty klasické hudby konající se v historických prostorách.

zobrazit více
Praktické informace do Chorvatsko
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna