Káhira

Hlavní město Egypta, kterému se přezdívá Matka světa, má svým návštěvníkům skutečně co nabídnout. Někomu se s téměř 20 miliony obyvatel může zdát poměrně přelidněná, má v sobě však určité kouzlo, kterému téměř každý nakonec podlehne.

Káhira byla založena v 10. století našeho letopočtu v deltě řeky Nil na místě, kde se psala historie už tisíce let předtím. Ve starověku se v této oblasti nacházelo sídlo faraonů Mennofer, dále byla nedaleko vybudována Babylonská pevnost a samozřejmě nesmíme zapomenout na nejznámější zdejší pozůstatek minulosti pyramidy v Gíze. Najdeme je na protějším břehu řeky asi 20 km od Káhiry.

Pokud do tohoto živého a neustále se rozrůstajícího města zavítáte, určitě si vyhraďte jeden den na návštěvu Egyptského muzea. Shlédnout tu můžete asi 130 tisíc exponátů, z nichž nejcennějšími jsou nálezy z hrobu faraona Tutanchamona nebo sál s vystavenými mumiemi. Dalšími turistickými lákadly jsou pevnost Citadela, mešita Al-Azhar nebo hlavní náměstí Midan Tahrir. Historická část Káhiry je zapsána na seznamu světového dědictví Unesco. 

TravelPortal.czCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Káhira

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce