Káhira

Hlavní město Egypta, kterému se přezdívá Matka světa, má svým návštěvníkům skutečně co nabídnout. Někomu se s téměř 20 miliony obyvatel může zdát poměrně přelidněná, má v sobě však určité kouzlo, kterému téměř každý nakonec podlehne.

Káhira byla založena v 10. století našeho letopočtu v deltě řeky Nil na místě, kde se psala historie už tisíce let předtím. Ve starověku se v této oblasti nacházelo sídlo faraonů Mennofer, dále byla nedaleko vybudována Babylonská pevnost a samozřejmě nesmíme zapomenout na nejznámější zdejší pozůstatek minulosti pyramidy v Gíze. Najdeme je na protějším břehu řeky asi 20 km od Káhiry.

Pokud do tohoto živého a neustále se rozrůstajícího města zavítáte, určitě si vyhraďte jeden den na návštěvu Egyptského muzea. Shlédnout tu můžete asi 130 tisíc exponátů, z nichž nejcennějšími jsou nálezy z hrobu faraona Tutanchamona nebo sál s vystavenými mumiemi. Dalšími turistickými lákadly jsou pevnost Citadela, mešita Al-Azhar nebo hlavní náměstí Midan Tahrir. Historická část Káhiry je zapsána na seznamu světového dědictví Unesco. 

zobrazit více

Inspiruj lidi kolem nás. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej zde profil cestovního průvodce. Více...

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO / CÍL
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27751 pírek.

1 pírko = 1 koruna