Jazyk a kultura v Egyptě

Kultura a egypský způsob života

Čemu se v Egyptě nevyhnete, je pro mnohé lidi ne zrovna příjemná povaha Egypťanů, kteří se vás snaží za jakoukoliv cenu zlákat ke koupi jejich zboží či služeb. Nechcete-li nic koupit, prostě je ignorujte, pokud se k nákupu rozhoupete, smlouvejte!

Pravidla oblékání

Čím více budete na svých cestách Egyptem oblečeni, tím samozřejmě lépe. Egypt, jakožto muslimská země, vyžaduje v oblékání dodržovat striktní pravidla, a to se týká hlavně žen. I když jsou místní již na turisty zvyklí, dodržovat jejich kulturní pravidla, především na veřejných místech, vesnicích, při návštěvě památek, je naprostou nezbytností a především projevem slušnosti z vaší strany. Doporučeno je nosit dlouhé kalhoty, jak u můžu, tak žen.  Při návštěvě památek, vesnic, měst, prostě vzdálenějších míst od typických turistických oblastí, by měly ženy nosit navíc zahalená ramena.

Co se týká pláží, hotelových komplexů, je samozřejmé, že vás nebude nikdo nutit chodit v dlouhých kalhotách, plavky či krátké kalhoty si zde rozhodně můžete dovolit.

Otevírací doba obchodů

Otevírací doba většiny obchodů v Egyptě je od 10 do 20 hod. Důležité je mít na paměti, že egypťané mají ve zvyku své obchody zavírat kvůli modlitbám. V období Ramadánu navíc bývají během dne jak obchody, tak restaurace zavřené.

TravelPortal.czCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101107 pírek.

1 pírko = 1 koruna