Cestování a doprava v Egyptě

Letecky do Egypta

Jestliže se chystáte do Egypta, s největší pravděpodobností využijete možnosti na dovolenou si zaletět letadlem.

Jak vyhledat nejlevnější letenku vám pomůže článek: 3 tajemství pro pořízení nejlevnějších letenek. Nevýhoda letecké společnosti je ovšem velikost zavazadla, kdy jakákoliv nesrovnalost může prodražit letenku až o třetinu. V případě akční letenky až o polovinu. Předejděte potížím a přečtěte si předem podmínky cestování s příručním zavazadlem.

Cesta autem do Egypta

Samozřejmě je možné jet i například autem a nalodit se na jeden z trajektů v přístavišti v Marseille nebo v Janově, ale tato cesta může být obzvlášť v horku dosti zdlouhavá a únavná.

Cestovní kanceláří do Egypta

Cestovní kanceláře nabízí celou řadu fakultativních výletů autobusy, které jsou běžně doprovázeny ozbrojeným doprovodem.

Cestovní kanceláře jsou schopné domluvit hromadné slevy v rámci dopravy a ubytování. Jedná se často o přímé lety se smluveným ubytováním, stravou a dopravou. Finální cena může být v takovém případě levnější než při cestování po vlastní ose. Prohlédněte a porovnejte si kompletní nabídku zájezdů do Egypta.

Doprava v Egyptě

Půjčení a cestování autem v Egyptě

Pokud si chcete Egypt procestovat, už i zde, si můžete v dnešní době půjčit auto. Avšak tato možnost se moc kvůli bezpečnosti nedoporučuje. 

Pokud se i přesto rozhodnete, auta si lze jednoduše pronajmout v každém větším městě nebo na letišti. Pro vyhledání nejlepší ceny mezi hlavními půjčovnami v Egyptě vám pomůžou stránky Economycarrentals nebo Rentalcars. Další možnost je využít vyhledávač a zkusit najít lokální půjčovny, které občas vyjdou levněji, ale s větším rizikem.

Cestování lodí v Egyptě

Další, velice vyhledávanou, možností dopravy po Egyptě, je doprava říční přímo po Nilu.

TravelPortal.czCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101107 pírek.

1 pírko = 1 koruna