Ísafjörður

Největší město u Západních fjordů je skvělým místem k prozkoumání těchto půvabných končin. Snadno se odsud dostanete také na Hornstrandirský poloostrov, který překypuje nejčistší islandskou přírodou. 

Zůstat tu však budete chtít nejen díky strategické pozici města. Ísafjörður je umístěn na úpatí působivých útesů spadajících do moře fjordu Skutulsfjörður. Díky místnímu rybářskému průmyslu si zde při pobytu pochutnáte na těch nejčerstvějších mořských lahůdkách. Umístění v drsné panenské přírodě si však vybírá svou daň. Městečko je přístupné téměř jen v létě a každou zimu je jeho jediným kontaktem s okolním světem drobné letiště, které místní obyvatelé úzkostlivě udržují v provozu. 

Tvé jménoCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Staň se cestovním průvodcem + získej finanční ohodnocení

Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělávej: 1 pírko = 1 koruna. Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním.
Už jsme rozdali 28823 pírek.

Navrhnout místo Navrhnout místo