Přidat nové místo Jihozápadní Island
Cestovní průvodci

Již několik kilometrů dopředu můžete spatřit páru valící se od úpatí kopce z horkých pramenů Geysiru. Pahorky v okolí těchto pramenů jsou až duhově zbarveny díky minerálům, které spolu s vodou vyvěrají. Komplex malých i velkých vřídel, jezírek, a potůčků, ze kterých stoupá pára, vznikl někdy v 13. století po zemětřesení. Dnes jím vedou cesty, po kterých se můžete okolo nich bezpečně procházet.

Tím, proč sem mnoho turistů přichází, je Gejsir, po kterém se všechna vybuchující vřídla jmenují. Ten svých časů dosahoval i 70 metrů, avšak dnes už je činný jen nepravidelně. Zato sousedící Strokkur vybuchuje každých deset minut, nebo i méně, a dosahuje 30 metrů. Stoupnout si k němu přitom můžete až na dva metry blízko, a můžete tak zažít, jaké to je stát uprostřed husté páry vytvořené právě vybuchlým gejzírem. Jedná se o jeden ze tří hlavních turistických cílů na Zlatém okruhu.

zobrazit více

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:

Navštívil jsi tento turistický cíl?

Buď jeden z prvních, kdo se podělí o své zkušenosti formou vložení recenze k turistickému cíli. Inspiruj lidi kolem nás svými zkušenostmi a znalostmi!