Jihozápadní Island

Velká část světoznámých islandských památek nebo přírodních úkazů se nachází právě v tomto regionu. Ačkoliv má pouze 200 kilometrů na šířku, příroda je zde velmi rozmanitá. Zatímco na západě na poloostrově Reykjanes naleznete nekonečná a pustá lávová pole, více na východ potom bude běžné, pokud narazíte na valící se páru ze země nebo budete projíždět skrz porosty nízkých stromů, které se jinak na zbytku ostrova vyskytují vzácně.

Výlety do jakékoliv části lze podnikat přímo z Reykjavíku. Jednou z nejoblíbenějších tras vůbec je takzvaný Zlatý okruh, který zahrnuje tři velmi významné turistické cíle, avšak na jeho trase objevíte ještě mnohem více míst, které vás donutí zastavit a prohlédnout si je. Je to také oblast s nejvíce obyvateli, i tak zde ale snadno naleznete místa, na kterých se ocitnete úplně sami.

zobrazit více
Praktické informace na Island
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27962 pírek.

1 pírko = 1 koruna