Jihozápadní Island

Velká část světoznámých islandských památek nebo přírodních úkazů se nachází právě v tomto regionu. Ačkoliv má pouze 200 kilometrů na šířku, příroda je zde velmi rozmanitá. Zatímco na západě na poloostrově Reykjanes naleznete nekonečná a pustá lávová pole, více na východ potom bude běžné, pokud narazíte na valící se páru ze země nebo budete projíždět skrz porosty nízkých stromů, které se jinak na zbytku ostrova vyskytují vzácně.

Výlety do jakékoliv části lze podnikat přímo z Reykjavíku. Jednou z nejoblíbenějších tras vůbec je takzvaný Zlatý okruh, který zahrnuje tři velmi významné turistické cíle, avšak na jeho trase objevíte ještě mnohem více míst, které vás donutí zastavit a prohlédnout si je. Je to také oblast s nejvíce obyvateli, i tak zde ale snadno naleznete místa, na kterých se ocitnete úplně sami.

RainDropCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce