Ostrov Santo Antao

 Tady se nikdo „neválí“ na plážích, ale vyráží pěšky nebo na kolech na úbočí hor i do hlubokých údolí, všude kolem jsou sopečné krátery nebo lávová pole. Člověk si připadá jako na jiné planetě. Není to ovšem bez rizika. Podle odborníků může prakticky kdykoli dojít k větší či menší erupci, tak jako k ní došlo v roce 1995 na ostrově Fogo, kde se trochu „naštval“ vulkán Cha des Caldeiras; proudy vychladlé lávy jsou patrné dodnes. Popel, který vychrlil, měl ovšem svou cenu. Domorodci ho totiž – díky jeho vlastnostem – využili jako základ kvalitní půdy, na níž pěstují nejkvalitnější kávu široko daleko. Ta nejlépe chutná v některé z malých kavárniček, co pamatují ještě koloniální éru, a to díky neopakovatelné atmosféře.

Tvé jménoCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Ostrov Santo Antao

Inspiruj lidi kolem nás. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej zde profil cestovního průvodce. Více...

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO / CÍL

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Praktické informace do Kapverdy

Staň se cestovním průvodcem + získej finanční ohodnocení

Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělávej: 1 pírko = 1 koruna. Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním.
Už jsme rozdali 28823 pírek.

Navrhnout místo Navrhnout místo