Ostrov Santo Antao

Tady se nikdo „neválí“ na plážích, ale vyráží pěšky nebo na kolech na úbočí hor i do hlubokých údolí, všude kolem jsou sopečné krátery nebo lávová pole. Člověk si připadá jako na jiné planetě. Není to ovšem bez rizika. Podle odborníků může prakticky kdykoli dojít k větší či menší erupci, tak jako k ní došlo v roce 1995 na ostrově Fogo, kde se trochu „naštval“ vulkán Cha des Caldeiras; proudy vychladlé lávy jsou patrné dodnes. Popel, který vychrlil, měl ovšem svou cenu. Domorodci ho totiž – díky jeho vlastnostem – využili jako základ kvalitní půdy, na níž pěstují nejkvalitnější kávu široko daleko. Ta nejlépe chutná v některé z malých kavárniček, co pamatují ještě koloniální éru, a to díky neopakovatelné atmosféře.

TravelPortal.czCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Ostrov Santo Antao

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Praktické informace do Kapverdy

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 98254 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce