Lucemburk

Hlavní město rozkládající se nad řekou Alzettou na strmém skalním útesu bývá považováno za jedno s nejkrásnější polohou v Evropě a otevírá vám své brány do světa, kde budete žasnout a budete okouzleni.

Lucemburku se také přezdívá „město mostů a viaduktů“, protože řeku Alzettu bylo potřeba přemostit na různých místech, a tak zde vyrostlo více než 110 mostů.

Pověst praví, že město založil Sigefroi, jenž se zamiloval do vodní víly, s níž se oženil, ale jelikož nedodržel svůj slib, tak mu, jak to tak bývá, zmizela ve vodách. Ovšem někteří ji prý vídají plakat na břehu řeky.

O cennosti historického centra napovídá skutečnost, že je zapsáno na seznamu dědictví UNESCO, nachází se tu mnoho historických památek, ale také kulturních a historických pokladů. A když budete hledat a objevovat, jistě zde najdete mnoho malebných zákoutí. Nenechte si ujít také návštěvu místa posledního odpočinku Jana Lucemburského, které najdete v katedrále Panny Marie. Vaší pozornosti jistě neujde ani pevnost Bock, v níž lze navštívit zbytek kasemat.

Dáváte-li přednost raději moderní architektuře, určitě se vydejte na Kirchberg, který je opravdovým protipólem k historické části města. Najdete tu mnoho moderních budov především finančních institucí a také zde sídlí mnoho úřadů EU.

zobrazit více
Praktické informace do Lucembursko
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27962 pírek.

1 pírko = 1 koruna