Lucemburk

Hlavní město rozkládající se nad řekou Alzettou na strmém skalním útesu bývá považováno za jedno s nejkrásnější polohou v Evropě a otevírá vám své brány do světa, kde budete žasnout a budete okouzleni.

Lucemburku se také přezdívá „město mostů a viaduktů“, protože řeku Alzettu bylo potřeba přemostit na různých místech, a tak zde vyrostlo více než 110 mostů.

Pověst praví, že město založil Sigefroi, jenž se zamiloval do vodní víly, s níž se oženil, ale jelikož nedodržel svůj slib, tak mu, jak to tak bývá, zmizela ve vodách. Ovšem někteří ji prý vídají plakat na břehu řeky.

O cennosti historického centra napovídá skutečnost, že je zapsáno na seznamu dědictví UNESCO, nachází se tu mnoho historických památek, ale také kulturních a historických pokladů. A když budete hledat a objevovat, jistě zde najdete mnoho malebných zákoutí. Nenechte si ujít také návštěvu místa posledního odpočinku Jana Lucemburského, které najdete v katedrále Panny Marie. Vaší pozornosti jistě neujde ani pevnost Bock, v níž lze navštívit zbytek kasemat.

Dáváte-li přednost raději moderní architektuře, určitě se vydejte na Kirchberg, který je opravdovým protipólem k historické části města. Najdete tu mnoho moderních budov především finančních institucí a také zde sídlí mnoho úřadů EU.

teeCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce