Malé Švýcarsko

Malé Švýcarsko si vás získá svou přírodní krásou zastoupenou okouzlujícími skalními útvary podivuhodných tvarů, údolími se strmými stěnami, lesy a kilometry mnoha turistických cest vedoucích panenskou přírodou a mnoha zajímavými cíli k zastavení.

Malé Švýcarsko se říká oblasti, která tvoří hranici s Německem, a své jméno získala díky kopcovité krajině připomínající právě Švýcarsko. Centrum regionu přestavuje městečko Echternach, které je také nejstarším městem Lucemburska.

Navštívit zde můžete třeba hrad Beaufort z 12. - 16. století nebo se vydejte po 112 kilometrů dlouhé turistické trase, jež vás provede poli, loukami, lesy skrz omamnou přírodu.

Můžete ochutnat i pro tuto oblast typickou kuchyni, jejíž základ tvoří sýr, med a likéry. Můžete si něco z ní přivézt domů jako suvenýr.

teeCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Malém Švýcarsku

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce