Údolí řeky Mosely

Údolí řeky Mosely, tvořící přírodní hranici mezi Lucemburskem a Německem, proslulo svými vinicemi, kde se pěstují odrůdy vína, z nichž se vyrábí vynikající bílé víno, jež získalo svůj věhlas.

Údolí řeky nabízí možnost procházky po vinařské stezce vedoucí přes vinohrady, kde se můžete zúčastnit degustace vín či prohlídky vinic. Vydáte-li se po vinařské stezce, můžete navštívit Muzeum vína a lidové kultury, jež vám představí až 400 let staré budovy.

Zdejší údolí také ukrývá vesničku Schengen, kterou všichni dobře známe, neboť zde byla v roce 1985 podepsána schengenská smlouva, kdy se začaly rušit kontroly na hranicích mezi podepsanými státy.

Nechcete-li chodit, využijte plavby lodí konající se od března do září a poznejte oblast z paluby lodě. Na své si přijdou i milovníci vodních sportů, kteří si na řece do sytosti užijí plavání, vodního lyžování.

teeCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Údolí řeky Mosely

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce