Bagan

Bagan, mistrovské dílo v srdci Myanmaru, je jako kouzelná pohádka vytvořená lidskou rukou. Toto historické město je domovem více než 2 000 chrámů, pagod a klášterů, které se rozprostírají na rozloze přesahující 40 čtverečních kilometrů. Bagan byl kdysi hlavním městem mocného království Pagan a dodnes zůstává symbolem bohaté a mystické minulosti Myanmaru.

Tisíce let staré chrámy v Baganu nabízejí úchvatný výhled na obzor při slunečním východu nebo západu, kdy se obloha mění do oranžových a růžových odstínů. Mezi nejznámější stavby patří chrám Ananda, který je považován za nejkrásnější ze všech, a chrám Thatbyinnyu, který vyniká svou výškou.

Prozkoumat Bagan můžete pěšky, na kole nebo si pronajmout e-bike, což je skvělý způsob, jak se ponořit do atmosféry tohoto historického místa. Projděte se úzkými cestami mezi chrámy, objevujte jejich zlaté sochy a obdivujte zdobené nástěnné malby, které vyprávějí příběhy z mýtických a historických dob. Nezapomeňte také navštívit některé z místních trhů, kde se můžete ochutnat místní speciality a objevit tradiční řemesla.

Bagan je velmi oblíbeným místem pro vzlet horkovzdušných balónů. Vychutnejte si nádherný výhled na rozsáhlou krajinu chrámů z výšky a sledujte, jak slunce osvětluje tento magický koutek světa. Kromě toho můžete navštívit také archeologické muzeum, které přináší další perspektivu na historii a umění Baganu.

Bagan vás okouzlí svou nevšední atmosférou a duchovním dědictvím. Je to místo, kde se minulost setkává s přítomností a kde se můžete ponořit do bohaté historie a kultury Myanmaru. Každý krok vám přinese nový objev a zážitek, který vás uchvátí a zanechá v srdci vzpomínku na tento unikátní kus světa.

jankonasCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Bagan

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce