Myanmar

Vstupte do magického světa Myanmaru, kde se minulost prolíná s přítomností a snadno se ocitnete v kouzelné časové smyčce. Myanmar vás zavede do světa zářících pagod a tradičních asijských zvyklostí. Okouzlí vás svou bohatou kulturou a úsměvy místních obyvatel, zatímco vesnice vám odkryjí pravou podstatu barmského života, kde běžným dopravním prostředkem jsou stále koně a vozy tažené buvoli. 

Vychutnejte si jedinečný zážitek návštěvy dávných klášterů, kde mniši žijí v souladu s tradičními buddhistickými zvyklostmi. Budete fascinováni zlatými sochami a rozmanitými freskami, které zdobí stěny svatých míst. Od mystických chrámů Baganu, které se ztrácejí v obzoru, po zářící zlatou pagodu Shwedagon v Yangonu, každý krok vás zavede do zcela jiného světa plného pohody a duchovního pokoje.

Myanmar není jen o pagodách a historii. Objevovat můžete také krásy přírody, která země nabízí. Od nekonečných hor, kde se můžete vydat na trek až k odlehlým etnickým vesnicím, po tajemné jezera, jako je Inle, kde rybáři loví tradičními technikami. Nezapomeňte na návštěvu překrásných pláží, které leží na úžasném pobřeží Andamanského moře. Písek je bílý a jemný, voda azurová a teplá, a vy se budete cítit jako v ráji.

Užijte si rovněž moderní tvář země a její kulturu. Procházejte se po rušných ulicích měst jako Yangon a Mandalay. Otevřete dveře starodávných klášterů a ochutnejte místní kuchyni plnou exotických chutí a vůní. Zažijte místní festivaly, jako je slavnost ohňů a vody, kdy se země oživí ve vlně radosti a barev.

Ponořte se do jedinečnosti Myanmaru, který vás přivítá svou neodolatelnou přitažlivostí a nezapomenutelnými zážitky. Je to země, která vás vtáhne do svého náručí a rozšíří vám obzory. Připravte se na dobrodružství, které vám v srdci zanechá plno vzpomínek.

jankonasCestovní průvodce
zobrazit více

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce