Delft

Město Delft leží mezi Rotterdamem a Haagem a je jedním z nejstarších měst v Nizozemsku. Je rodištěm známého malí5e Vermeera a domovem proslulé nizozemské keramiky nazývané fajáns. Na modrobílou keramiku zde narazíte na každém rohu a nabízet vám ji bude mnoho obchodů. Dodnes zde působí tři firmy, jež keramiku vyrábí.

Historické centrum města je velmi zachovalé a zároveň rozsáhlé. Na půvabné staré cihlové domy zde narazíte i daleko od náměstí ve středu města. Město prostupují četné vodní kanály, u kterých se můžete pozastavit a na chvíli si posedět. Klidně se můžete malebnými uličkami jen tak nechat unášet a kochat se nizozemskou architekturou, Delft je unikátní město a takováto procházka stojí za to. Rozhodně se však zastavte na náměstí, kde budete obklopeni dominantami města – radnicí a dvěma kostely – a budete si moct posedět z jedné z mnoha kaváren nebo restaurací. Při pohledu na okolí vás překvapí, jak tohle malé město může kypět takovým životem.

RainDropCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce