Městský park Weizigtpark

Přímo v centru města Dordrecht u hlavního vlakového nádraží se nachází park se zajímavou historií. Vždy byl součástí panství rodiny Roo, ta ho však během druhé světové války prodala městu i s přilehlou vilou, oranžerií a remízou – budovou pro technické stroje. Město do parku vkládalo mnoho peněz na jeho rozvoj a údržbu, a tak se dnes jedná o perfektní místo, kde trávit čas během dne.

Je skvělý jak pro relaxaci při pozorování vodního ptactva na jezírkách a kanálech, tak třeba pro sport, protože se zde nachází hřiště pro street workout. Spoustu času zde můžete strávit i s dětmi, které si jistě užijí na velkém dětském hřišti. Až je omrzí, stačí přejít o pár metrů dál do malé zoo s hospodářskými zvířaty. Vstup je zdarma a za pár centů si můžete koupit krmivo, které zvířatům můžete nabídnout. Za touto zoo naleznete dokonce i včelí úly s jakousi zahrádkou, kterou pomáhají udržovat děti z místních školek a škol. Další ze zajímavých atrakcí je i jakési přírodní akvárium vybudované pod úrovní hladiny jednoho z jezírek, kde můžete pozorovat ryby.

Vila i s ostatními budovami je dnes národní památkou. Nachází se na okraji parku a je využívaná pro kanceláře. V blízké oranžerii se i nadále udržují tropické rostliny a v remíze je nyní Centrum udržitelnosti, které spravuje všechny tyto atrakce a kde se můžete o projektech naučit více.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi