Dordrecht

Město Dordrecht se nachází na hranici Jižního Holandska, jen půl hodiny cesty autem od největšího evropského přístavu – Rotterdamu. Žije zde více jak sto tisíc obyvatel a rozlohou odpovídá třeba české Olomouci, avšak čtvrtinu plochy zabírá vodní hladina. Město leží u řeky směřující k Rotterdamu, a tak okolo neustále proplouvají různě velké lodě.

Město je protkáno vodními kanály, a to především v historickém centru. Naleznete zde typické uličky, jenž si při slově „Holandsko“ jistě představíte. Úzké, dlážděné a lemované křivolakými domy s tmavých cihel. Mimo centrum sice na kanály nenarazíte, zato parků s jezírky a vodními příkopy je zde bohatě.

Dordrecht se sice nachází v hustě obydlené oblasti, avšak na východě naleznete i kousek čisté přírody. Rozkládá se zde národní park Biesbosch s unikátní bažinatou krajinou a velkým množstvím vodního ptactva a rostlin.

RainDropCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Dordrecht

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101107 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce