Palác míru

1 recenze

Zřejmě nejznámější budovou v Haagu je Palác Míru. Většina lidí ho však zná jako Sídlo mezinárodního soudního dvora. Sídlí zde však více institucí, a to Stálý rozhodčí soud a Akademie mezinárodního práva v Haagu.

Byl otevřen 28. srpna 1913 původně jako budova Stálého rozhodčího soudu a stál 1,5 milionů USD (40 mil. USD v dnešní ceně). Tyto peníze poskytl známý americký ocelový magnát Andrew Carnegie.

Původní podoba budovy měla mít dvě vysoké a dvě menší zvonové věže. Z důvodu úspor se však postavila jen jedna vysoká a jedna malá věž. Také knihovna, která měla být zvláštní budovou, se nakonec spojila do jednoho komplexu.

Uvnitř budovy nalezneme různé dary z celého světa. Mezi tyto dary patří 3,2tunové vázy z Ruska, mramorové obložení z Itálie, fontána z Dánska, perské koberce z Íránu nebo nástěnné koberce z Japonska. Kromě darů zde jsou vystaveny busty slavných osob, které se nějakým způsobem zasloužily o světový mír, např. Mahatma Gandhi nebo Nelson Mandela.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 20.12.2015

Palác zvenku vypadá nádherně. Dovnitř se bohužel jen tak nedostanete. Potřebujete jít s průvodcem a k tomu je nutné si udělat rezervaci na netu. A rezervace je poměrně obsazené, takže musíte dopředu. Kvůli tomu strhávám hvězdičku dolů. Když jsem tam byl, zrovna nějaký pán protestoval před budovou ohledně Íránu.

Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi