Palác míru

1 recenze

Zřejmě nejznámější budovou v Haagu je Palác Míru. Většina lidí ho však zná jako Sídlo mezinárodního soudního dvora. Sídlí zde však více institucí, a to Stálý rozhodčí soud a Akademie mezinárodního práva v Haagu.

Byl otevřen 28. srpna 1913 původně jako budova Stálého rozhodčího soudu a stál 1,5 milionů USD (40 mil. USD v dnešní ceně). Tyto peníze poskytl známý americký ocelový magnát Andrew Carnegie.

Původní podoba budovy měla mít dvě vysoké a dvě menší zvonové věže. Z důvodu úspor se však postavila jen jedna vysoká a jedna malá věž. Také knihovna, která měla být zvláštní budovou, se nakonec spojila do jednoho komplexu.

Uvnitř budovy nalezneme různé dary z celého světa. Mezi tyto dary patří 3,2tunové vázy z Ruska, mramorové obložení z Itálie, fontána z Dánska, perské koberce z Íránu nebo nástěnné koberce z Japonska. Kromě darů zde jsou vystaveny busty slavných osob, které se nějakým způsobem zasloužily o světový mír, např. Mahatma Gandhi nebo Nelson Mandela.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 20.12.2015

Palác zvenku vypadá nádherně. Dovnitř se bohužel jen tak nedostanete. Potřebujete jít s průvodcem a k tomu je nutné si udělat rezervaci na netu. A rezervace je poměrně obsazené, takže musíte dopředu. Kvůli tomu strhávám hvězdičku dolů. Když jsem tam byl, zrovna nějaký pán protestoval před budovou ohledně Íránu.