Haag

Město založené ve 13. století není jen sídlem vlády a panovníka, ale také svérázným místem plným kontrastů. Zdobí jej jak vysoké futuristické budovy, tak i historické centrum s půvabným jezerem uprostřed.

Haag je nejen sídlem vlády a parlamentu, ale také historickým centrem diplomacie a bohatých měšťanů, kteří zde po sobě zanechali velkolepé paláce. Svým významem a krásou tak rozhodně nezůstává pozadu za Amsterdamem, a je tak znám jako „druhé hlavní město Holandska“.

V Haagu se výjimečně dobře daří obchodu. Na své si zde tak přijdou nejen milovníci architektury a umění, ale také nákupů. Stejně jako v ostatních velkých městech země i zde najdete specializované obchody prakticky na vše, nač si vzpomenete. Po náročném dni plném nákupů si můžete odpočinout například v klidu některého z místních parků, kterých Haag nabízí nepřeberné množství.

káťaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Haag

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce