Haag

Město založené ve 13. století není jen sídlem vlády a panovníka, ale také svérázným místem plným kontrastů. Zdobí jej jak vysoké futuristické budovy, tak i historické centrum s půvabným jezerem uprostřed.

Haag je nejen sídlem vlády a parlamentu, ale také historickým centrem diplomacie a bohatých měšťanů, kteří zde po sobě zanechali velkolepé paláce. Svým významem a krásou tak rozhodně nezůstává pozadu za Amsterdamem, a je tak znám jako „druhé hlavní město Holandska“.

V Haagu se výjimečně dobře daří obchodu. Na své si zde tak přijdou nejen milovníci architektury a umění, ale také nákupů. Stejně jako v ostatních velkých městech země i zde najdete specializované obchody prakticky na vše, nač si vzpomenete. Po náročném dni plném nákupů si můžete odpočinout například v klidu některého z místních parků, kterých Haag nabízí nepřeberné množství.

zobrazit více
Praktické informace do Nizozemsko
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna