Pisacké ruiny

1 recenze

Pisacké ruiny symbolizované Inckou citadelou se tyčí asi 300 metrů nad městem Pisac a nad údolím Urubamba. Kdysi dávno toto starodávné incké město mělo za úkol hlídat bránu do Posvátného údolí. Od města Pisac směrem k ruinám vede 4 km dlouhá trasa, kterou zdoláte zhruba za hodinu a půl. Pokud byste si chtěli cestu zkrátit a šetřit své síly, můžete si vzít taxi nahoru a podstoupit pouze cestu dolů. Při své cestě pěšinou můžete obdivovat zemědělské terasy, které pokrývají úbočí kopců a incké lázně. Jednou z nejvýznamnějších staveb je majestátní Chrám Slunce a citadela.

Pokud máte zakoupené takzvané Boleto Turistíco neboli vstupenku, která vám umožní vstup na spoustu míst v Cuscu a okolí, nemusíte ji již shánět. Pisacké ruiny jsou totiž na seznamu míst, které v rámci této vstupenky můžete navštívit. 

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 03.06.2016

Pisacké ruiny a terasy jsou jedny z nejrozsáhlejších a nejkrásnějších v Posvátném údolí. Úchvatný je pohled když do údolí, kde leží městečko Pisac, přijíždíte, jelikož vidět na vlastní oči, v jaké neuvěřitelné výšce Inkové to vše postavili je dechberoucí. My jsme Pisac navštívili letos v květnu a bohužel klasickou trasou se vyjít nahoru nedalo kvůli značným sesuvům půdy. My jsme to však v plánu ani neměli, je to opravdu štreka do kopce, a nechali jsme se vyvézt nahoru taxi, že si to sejdeme dolů. Bohužel k našemu zklamání se v tuto chvíli nedalo jít ani jinudy dolů pěšky, a tak opět taxi. Velká část teras, asi ta největší, byla zavřená kvůli zmíněným sesuvům, což bylo obrovské zklamání. Ale i tak, krásné, atmosférou nabité místo, které musíte při návštěvě Peru navštívit. Platí sem zmíněné Boleto turistico a z Cusca sem cesta taxi trvá cca hodinku.

Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi