Peru

 Kouzelná a rozmanitá země Jižní Ameriky, jež je pradávným domovem Inků, majestátných And a všude pasoucích se lam a alpak. Nechte se vtáhnout do posvátného a pestrobarevného Peru - země dýchající historií, jedinečnou kulturou a tradicemi!

Peru je právem mnohonásobně zahrnuto do Seznamu světového dědictví UNESCO, jmenujme už jen město ležící 2 430 metrů na mořem, slavné Machu Picchu. Tato pradávná osada Inků je nejvyhledávanějším cílem návštěvníků nejspíše na celém kontinentě. V seznamu nechybí ani starodávné původní hlavní město Cusco, které vás oslní svou pulzující atmosférou, město, jež je vstupní branou pro cestu na samotné Machu Picchu a odkud se můžete vydat po Stezce Inků.

A nezapomeňme na úžasné obrazce, které můžete shlédnout shůry na náhorní plošině Nazca. Tento seznam míst, která je potřeba ochraňovat pro budoucí generace, je však mnohem delší.

Země vám kromě historických a archeologicky neocenitelných míst nabízí mnohem více. V Peru se pokocháte krásnými výhledy na zelené kopce, projdete se hustou džunglí, opálíte se na plážích a zaserfujete si ve vlnách Tichého oceánu. Dokonce navštívíte plovoucí ostrovy na jezeře Titicaca osídlené původními obyvateli či se naopak pobavíte v klubech moderního hlavního města Lima. Ale především potkáte přívětivé místní obyvatele, potomky Inků stále žijící v Andách, tradičně oblečené do barevného oblečení, chovající lamy.

Nezapomenutelným zážitkem jistě budou i místní bohatá kuchyně a skvělá peruánská vína, ze kterých vás hlava bolet rozhodně nebude.

Pokud si myslíte, že jste již ve svém životě viděli hodně, navštivte zemi, která předčí vaše očekávání! Objevte zemi, jež kdysi dávno byla součástí velké Incké říše a která si přes dávnou kolonizaci Španěly, přítěží, jimiž jsou například i zemětřesení, a složitou historii zachovává stále svoji tvář! Vydejte se do Peru! 

lucienneCestovní průvodce
zobrazit více

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce