Františkánský klášter

1 recenze

Zobrazit na mapě
Přidat nové místo Krakov
Cestovní průvodci

Ačkoli zvenku vás kostel třeba na první pohled neosloví, zajděte dovnitř, kde budete moci obdivovat umění Stanislawa Wyspianski. Tento umělec kostel vyzdobil působivými secesními malbami a okna opatřil barevným sklem, což kostelu najednou dodává výjimečnou atmosféru. Motivy obrazů čerpají především z oblasti geometrie a rostlinné říše.

Kostelu dominuje barevné sklo Otec Bůh nacházející se nad hlavním vchodem do kostela.

V tomto kostele najdete také speciálně označenou lavici, která poukazuje na místo, kde se často modlil Karol Wojtyla v té době ještě arcibiskup Krakova, jenž se posléze stal papežem.

Ke kostelu přiléhá i františkánský klášter. Navštivte zdejší půvabnou křížovou chodbu, kde můžete vidět zajímavé fragmenty nástěnných maleb. Za prohlídku stojí i galerie portrétů krakovských biskupů z 15. století, která je umístěna v křížové chodbě.

zobrazit více

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:

Nejnovější recenze

Recenzováno: 24.02.2019

Kostel, který je na půli cesty mezi hlavním náměstím a Wawelem je uvnitř hezky zdobený a za prohlédnutí stojí. Na druhou stranu je to jen jeden z mnoha dalších pěkných kostelů v Krakově a po nějaké době si na něj pravděpodobně už ani nevzpomenete. 

Navštívil jsi tento turistický cíl?

Buď jeden z prvních, kdo se podělí o své zkušenosti formou vložení recenze k turistickému cíli. Inspiruj lidi kolem nás svými zkušenostmi a znalostmi!