Františkánský klášter

1 recenze

Ačkoli zvenku vás kostel třeba na první pohled neosloví, zajděte dovnitř, kde budete moci obdivovat umění Stanislawa Wyspianski. Tento umělec kostel vyzdobil působivými secesními malbami a okna opatřil barevným sklem, což kostelu najednou dodává výjimečnou atmosféru. Motivy obrazů čerpají především z oblasti geometrie a rostlinné říše.

Kostelu dominuje barevné sklo Otec Bůh nacházející se nad hlavním vchodem do kostela.

V tomto kostele najdete také speciálně označenou lavici, která poukazuje na místo, kde se často modlil Karol Wojtyla v té době ještě arcibiskup Krakova, jenž se posléze stal papežem.

Ke kostelu přiléhá i františkánský klášter. Navštivte zdejší půvabnou křížovou chodbu, kde můžete vidět zajímavé fragmenty nástěnných maleb. Za prohlídku stojí i galerie portrétů krakovských biskupů z 15. století, která je umístěna v křížové chodbě.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 24.02.2019

Kostel, který je na půli cesty mezi hlavním náměstím a Wawelem je uvnitř hezky zdobený a za prohlédnutí stojí. Na druhou stranu je to jen jeden z mnoha dalších pěkných kostelů v Krakově a po nějaké době si na něj pravděpodobně už ani nevzpomenete.