Polsko

Kouzelná města plná kultury a života, rozlehlá krajina vyzývající k výletům a přívětiví obyvatelé. To vše patří k zemi, která si v průběhu svých dějin prošla mnoha úskalími. Zocelená zkušenostmi však začíná hrdě konkurovat ostatním evropským velmocím a svou krásou nezaostává pozadu.

Ve městech tak najdete mnoho kulturního rozptýlení a potěšíte všechny svoje smysly. Turisté jsou zde hýčkáni službami na velmi dobré úrovni a za skvělé ceny. Potěší vás zajisté skvělé jídlo s poctivými porcemi masa i domácí nápoje, mezi nimiž jednoznačně vede místní vodka. Po jejím ochutnání vám starobylé uličky budou připadat ještě kouzelnější. Bloumat jimi můžete jen tak bez rozmyslu a nevyjdete z údivu nad tím, kolik krásných budov ukrývají. Působivé církevní budovy, starobylé hrady a pevnosti opředené mýty i univerzitní komplexy vás seznámí s duchovním bohatstvím polského národa.

Navštivte překrásně renesanční Krakow, životem pulzující Varšavu i evropské hlavní město kultury Wroclaw. Nenechte si ujít atmosférou protkané prastaré uličky s cihlovými a kamennými domy, které pamatují mnoho staletí.

Pokud vás rušná města unaví, vydejte se prozkoumat přírodní krásy Polska. Jste-li příznivci aktivně strávené dovolené, jistě vás potěší nekonečné možnosti cyklistických výletů, které jsou díky charakteru země spíše příjemně odpočinkového charakteru. Stejně jako z kola však můžete okolní krajinu poznat i z pohodlí vlaků, které projíždí celou zemi křížem krážem. Pokud budete chtít vyzkoušet něco odvážnějšího než pouhou pěší turistiku, Polsko nabízí široké spektrum dalších sportovních aktivit. Mezi nimi je řada vodních sportů či lyžování, pro které zde najdete až nečekaně dobré podmínky. Krajinu je také na mnoha místech možné pozorovat ze sedla koně.

Kopce jako stvořené pro turistiku, půvabná zákoutí s jezery, překrásné pláže u Baltského moře, prastaré pralesy plné vůní a barev, to vše vás čeká v Polsku. Neváhejte a vydejte se objevit nenápadnou zemi, která skrývá mnohem více, než by se zdálo. Užijte si pohostinnost jejích obyvatel a vychutnejte si ty nejvybranější lahůdky. Procházejte se městy protkanými historií a příjemně si zamotejte hlavu sklenkou té nejlepší Żubrówky.

káťaCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce