Park citadela

Nejzajímavější z poznaňských parků leží ve zdech bývalé vojenské pevnosti z 19. století.  Vojenská pevnost Winari zde fungovala do roku 1945, poté byla přestavěna na park, který byl veřejnosti zpřístupněn v roce 1962. Park nyní nabízí mnoho zajímavostí, že lze v něm lehce strávit celý den.

Na svazích pevnosti je několik vojenských hřbitovů, kde leží vojáci padlí v několika válkách, které městem prošly. Kromě hřbitova polského tu je i hřbitov ruský a francouzský. Vnitřek pevnosti je velmi dobře upraven na odpočinkový park. Je tu mnoho památníků na různé, především válečné události. Jsou tu i dvě muzea válečné techniky, několik sportovišť a amifiteátr. Každá část areálu je upravena jinak, je tu francouzská i růžová zahrada a další tématické zahrady.  Po areálu jsou volně rozmístěny sochy a další umělecká díla. Je odtud i pěkný pohled na centrum města.

Park leží ca. 1,5 km na sever od historického centra, cesta do něj je příjemná a vyplatí se ji jít pěšky. Park je místem oddechu a setkávání se místních obyvatel, proto se vyplatí přijít sem za volných slunečných dní či večerů, atmosféra tu je neopakovatelná. Pohodu může výtečně doplnit posezení v jedné z místních restaurací.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi