Zámek Eggenberg

1 recenze

Honosný palác pro dynastii Eggenbergů vznikl v roce 1625 a za stavbou stojí Giovanni Pietro de Pomis, který ji postavil na žádost Johanna Ulricha v době, kdy se stal guvernérem Rakouska. Ten zatoužil po troše harmonie v jinak chaotickém světě. Dokladem toho je i příjemná zahrada obklopující zámek, jež nabízí místo k odpočinku, rozjímání, procházkám a čas pro chvilkové pozastavení se.

Při prohlídce zámku se najednou ocitnete v centru vesmírného dění. Naprosto vše na zámku je nějak spojeno s astronomií, zvířetníkem a mytologií. I počet oken (365), 31 pokojů na patře, 24 reprezentačních místností – vše nějak souvisí s časovými obdobími – týdny, dny, hodinami, měsíci apod. V podobném duchu se nese pojetí 24 pokojů, kterými vede prohlídková trasa. Jako by se vesmír zhmotnil přímo v Grazu.

Snad nejznámější místností zámku je Planetensaal, jehož výzdoba se ubírá v duchu zobrazení sedmi planet symbolizujících dny v týdnu. Na stěnách je zobrazeno dvanáct znamení zvěrokruhu. Zámek se od roku 2010 nachází na seznamu UNESCA a dnes na zámku sídlí muzeum.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 22.04.2018

Na prohlídku jsme nešli, tudíž nám nezbylo než zámek obdivovat pouze zvenku. Vcelku pěkný, i když mě svým vzhledem nijak nezaujal, znám hezčí zámky. Nádvoří bylo pěkné - arkádové. Kolem zámku se nachází pěkný park, kde odpočívají pávi a kde se dá pěkně procházet a užívat si klid.

Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi