Hallstatt

Překrásné městečko ležící na břehu Halštatského jezera v Solné komoře o své výjimečnosti přesvědčí už tím, že se nachází na seznamu památek UNESCO. Navíc se mu přezdívá „nejkrásnější jezerní město na světě“, takže už není důvod s návštěvou váhat.

Městečko má příjemnou atmosféru, kterou vytváří staré domy a příjemné uličky, o které se místní starají s velkou láskou. V podstatě je Hallstatt tvořen jednou hlavní uličkou, tudíž na to jej projít vám bude stačit jen pár hodin a spatříte tak to nejzajímavější.

Od nepaměti je město spojeno s těžbou soli ve zdejší hoře, tudíž se přímo nabízí si odsud odvézt nějaký ten solný suvenýr - třeba koupelovou sůl rozličných barev a vůní. Rozhodně by nikdo neměl vynechat návštěvu solného dolu, jež se stane nezapomenutelným zážitkem pro děti i dospělé.

Kromě několika katolických či protestantských kostelů se zde nachází kostnice s malovanými lebkami, která láká turisty jako magnet ke své návštěvě.

I kdybyste sem zavítali jen na chvíli, učarují vám výjimečné pohledy přes azurové jezero na pohoří Dachstein.

teeCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Staň se cestovním průvodcem + získej finanční ohodnocení

Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělávej: 1 pírko = 1 koruna. Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním.
Už jsme rozdali 28823 pírek.

Navrhnout místo Navrhnout místo