Bešeňová

Město proslulé výskytem vzácných minerálních pramenů se nachází v půvabném kraji Liptově, který svou krásou zaujme snad každého návštěvníka.

Již staří Keltové využívali vlastností minerálních pramenů, kterých se tu nachází kolem čtrnácti. Bešeňová je ideálním místem pro relaxaci, léčbu i zábavu v termálních pramenech, které velmi příznivě působí na nemoci pohybového ústrojí, urologické a kožní. Na své si přijdou i milovníci adrenalinu a zábavy, které potěší různé tobogány, včetně toho nejdelšího na celém Slovensku.

Nedaleko obce Bešeňová se nachází místo, které bývá občas přezdíváno malý Yellowstonský park pro své travertinové kaskády v rozličných barevných odstínech. Zdejší oblast je velmi významná v celoevropském měřítku. Navíc i výlety do okolní krajiny Liptova poskytnou poznání dalších přírodních krás.

teeCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce