Bratislava

Vstupte do města rozkládajícího se na obou březích Dunaje, které je i pomyslnou bránou do země. Ač se jedná o jednu z nejmladších evropských metropolí, na kráse a zajímavosti ji to neubírá. Bratislava je složena z tisíce maličkostí, které budete míjet na každém kroku, přesto právě ony tvoří fascinující mozaiku, z níž na vás dýchne její charakter. A ten si nenechte ujít.

Ať už toužíte kráčet po stopách časů dávno minulých či naopak si užívat současnosti, vždy vás něco zaujme. Tisíciletá historie města vám dá poznat některá svá tajemství.  Kochejte se překrásnou dominantou a symbolem města Bratislavským hradem, z jehož nádvoří mimo jiné pohleďte k rakouským či maďarským sousedům a na Staré město, do jehož křivolakých uliček se vydejte určitě také. Čekají vás zde malebné ulice, menší náměstíčka a především pestrost památek pocházejících z různých dob naší minulosti.

Jiný pohled na město získáte z tichých vod Dunaje, po kterých můžete plout při jedné z vyhlídkových plaveb, kdy najednou město uvidíte z určitého odstupu a trochu jinýma očima než ze souše. Pokud si chcete dopřát příjemnou procházku, využijte právě nábřeží nebo se projděte po zajímavém mostě Slovenského národního povstání či se potěšte rozhledem z terasy na pylonu mostu.

Bratislava vám učaruje i tehdy, když se necháte zlákat na různé kulturní akce mnohdy světového významu a když si budete chtít dát pořádně do těla, i takové příležitosti vám nabídne. Navštivte třeba Slovenské národní divadlo a zhlédněte pěknou divadelní hru a budete-li se chtít dozvědět něco více o městě, dobře vám poslouží Muzeum města Bratislavy.

zobrazit více
Praktické informace na Slovensko
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27751 pírek.

1 pírko = 1 koruna