Košice

Druhé největší slovenské město ležící na řece Hornád představuje přirozenou metropoli východního Slovenska a vytváří tak jistý protipól vůči Bratislavě. Košice jsou tolerantním městem, ve kterém pospolu žije deset národnostních menšin.

Navíc jako první evropské město získaly v roce 1369 erb. Již v minulosti zde vzkvétal obchod, řemesla a umění. V roce 1657 zde vznikla jezuitská univerzita se třemi fakultami, čímž se stala tehdy nejvýchodnější univerzitou v rámci Evropy.

Město představuje důležitou spojnici mezi západní a střední Evropou. Zajímavostí je, že i dnes lze v letním období v centru města potkat koňskou dráhu na kolejích, která zahájila svůj provoz již v roce 1981 jako nejstarší městská hromadná doprava na Slovensku.

Sídlí zde významné kulturní instituce jako Státní divadlo Košice, Státní filharmonie Košice či Slovenské technické muzeum, což může návštěvníkovi milujícímu kulturu napovědět, že zde se nudit určitě nebude!

Chcete-li vidět mnoho zajímavých památek, pak Košice jsou ideálním místem, jelikož představují největší památkovou rezervaci na Slovensku. Nenechte si ujít majestátní a překrásný dóm sv. Alžběty a celé historické centrum, kde najdete spoustu pěkných míst.

teeCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce