Nitra

Vcelku nenápadné město, nejstarší na Slovensku, prodchnuté atmosférou jihu, mělo již v dávné minulosti strategický význam. O své důležitosti vás přesvědčí již svou přezdívkou, která zní „matka slovenských měst“, protože si ji slavný kníže Svatopluk vybral za své hlavní sídlo. Zvědavý návštěvník se tak má na co těšit.

Vstupte a objevujte město, v němž se psaly úplně ty nejstarší dějiny slovenského národa. Slováci se hlásí ke slávě a proslulosti dávné Velké Moravy, která vznikla právě spojením Pribinova Nitranského knížectví s Mojmírovým Moravským knížectvím. Na počest této dávné tradice tu objevíte třeba sousoší soluňských bratrů.

Chcete-li spatřit město z neobvyklé perspektivy, vystupte na Kalvárii, zde zjistíte, že k Nitře neodmyslitelně patří vrch Zobor, který tvoří kulisu města.

Nitra přitáhne především příznivce divadla, protože se tu každoročně koná mezinárodní divadelní festival Divadelní Nitra, jenž návštěvníkům nabídne nejpodařenější díla. Jde o největší divadelní přehlídku na Slovensku. A nechcete-li si ji nechat ujít, pak do Nitry zavítejte v září.

zobrazit více
Praktické informace na Slovensko
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27962 pírek.

1 pírko = 1 koruna