Piešťany

Kdo by neznal světově proslulé lázně, které jsou zároveň největšími lázněmi na Slovensku. Přijeďte se nechat hýčkat a relaxujte ponoření v léčivých pramenech.

Lázně nejsou jen výdobytkem současnosti, ale Piešťany byly známé již za Římanů. Ze země tu tryskají prameny o teplotě až 67 °C, navíc jsou lehce radioaktivní a sirné. Pomáhají především při onemocnění kloubů, kostí a svalů, kdy léčbě napomáhá síra obsažená v pramenech. Lázně se snaží navázat na staré časy. Navíc bahno těžící se ze slepého ramene Váhu nemá jen tak někde obdoby. Máte-li zdravotní problémy či chcete jen zregenerovat tělo, lázně jsou pravou volbou, neboť se nachází v příjemném prostředí.

V Piešťanech se kromě relaxace můžete věnovat i sportu, kdy umělé jezero Slňava je pro vodní sport jako stvořené. Vyzkoušet můžete jachting, veslování, užívat si poklidu při lovu ryb či zažít trochu adrenalinu při vodním lyžování. Využít můžete i poklidnou vyhlídkovou plavbu po Váhu.

Ani o kulturní akce nebudete ochuzeni, kdy se zde konají festivaly, koncerty, výstavní symposia, v Kongresovém sále můžete zhlédnout operety, muzikály či jazzová vystoupení.

teeCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce