Štúrovo

Nejteplejší město Slovenska leží na samém jihu Podunajské nížiny na hranici s Maďarskem.  Historie města sahá až do římských dob a je těsně svázána s historií maďarské Ostřihomi, která je odtud jen přes Dunaj a je spojena staronovým železným mostem Marie Valérie. 

Město je v létě díky svým termálním pramenům populárním turistickým cílem. Kromě rozsáhlého areálu koupaliště nabízí nově upravené centrum s pěší zónou, alejí chráněných platanů a mnoha pouličními kavárničkami. Je tu i několik památníků na významné události v historii města i regionu. Celé centrum působí velmi pohodovou atmosférou, v létě se tu konají koncerty a kulturní akce pod širým nebem. Podél Dunaje byla vybudována nová pobřežní promenáda nabízející výhled na majestátní Hradní vrh s bazilikou v maďarské Ostřihomi. V letní sezóně nabízejí zdejší cestovní kanceláře mnoho jednodenních výletů za krásami přilehlého maďarského regionu a plavby po Dunaji. 

HoubickaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Štúrovo

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce