Štúrovo

Nejteplejší město Slovenska leží na samém jihu Podunajské nížiny na hranici s Maďarskem.  Historie města sahá až do římských dob a je těsně svázána s historií maďarské Ostřihomi, která je odtud jen přes Dunaj a je spojena staronovým železným mostem Marie Valérie. 

Město je v létě díky svým termálním pramenům populárním turistickým cílem. Kromě rozsáhlého areálu koupaliště nabízí nově upravené centrum s pěší zónou, alejí chráněných platanů a mnoha pouličními kavárničkami. Je tu i několik památníků na významné události v historii města i regionu. Celé centrum působí velmi pohodovou atmosférou, v létě se tu konají koncerty a kulturní akce pod širým nebem. Podél Dunaje byla vybudována nová pobřežní promenáda nabízející výhled na majestátní Hradní vrh s bazilikou v maďarské Ostřihomi. V letní sezóně nabízejí zdejší cestovní kanceláře mnoho jednodenních výletů za krásami přilehlého maďarského regionu a plavby po Dunaji. 

zobrazit více
Praktické informace na Slovensko
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1

Inspiruj lidi kolem nás. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej zde profil cestovního průvodce. Více...

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO / CÍL
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna