Terchová

Rekreační obec pod svahy Malé Fatry založená v roce 1580 později proslula jako rodiště slavného slovenského zbojníka Juraje Jánošíka. Dnes obec díky své poloze žije především z cestovního ruchu.

V samotné obci je historicky významný kostel a pohyblivý dřevěný betlém, dvě vyhlídková místa a samozřejmě muzejní expozice o životě J. Jánošíka a nad městem kovová monumentální Jánošíkova socha, od níž je výhled nejen na Terchovou, ale na široké okolí.

Terchová je výchozím bodem pro túry či cyklovýlety v pohoří Malá Fatra. Asi nejzajímavější a nejnavštěvovanější částí pohoří je skalní soutěska Jánošíkové diery dostupná pěšky z centra obce.  Náročnější trasy vedou na nádherný skalní útvar - Velký Rozsutec, do Vrátné doliny a z ní na nejvyšší horu Malé Fatry -Velký Kriváň a dále přes Malý Kriváň dolů do údolí.

V letní sezóně funguje v obci mnoho sezónních turistických atrakcí, v zimní sezóně nabízí okolí obce dostatek možností pro provozování zimních sportů. Terchová také nabízí velký počet ubytovacích zařízení, nejen v hotelích, ale především v soukromí. Zkrátka, ať sem přijedete kdykoliv, vždy tu budete mít co dělat, či poznávat. Na všechny zajímavosti obce a okolí jeden den nestačí. Bavit se tu budou jak rodiny s dětmi, tak senioři, aktivní sportovci, či nenároční dovolenkáři, Terchová skutečně nabízí pro každého něco. Terchová má velmi dobré autobusové spojení s krajskou Žilinou a vzhledem ke své poloze může být i pohodlným jednodenním výletem ze Severní Moravy.

HoubickaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Terchová

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce