Istanbul

Zabralo by vám přinejmenším jednu samostatnou dovolenou projít si celé město, které je bezmála desetkrát lidnatější než Praha. Stejně jako Turecko samotné, je i jeho největší město místem, kde se setkávají vlivy rozličných kultur.

Formovaly jej tradice staré tisíce let, které z něj učinily hlavní město nejen islámského, ale také křesťanského světa. Díky tomu je známé také pod svým druhým jménem, Konstantinopol, z dob, kdy bylo samotným centrem Římské říše.

Chrámy, kostely, paláce a minarety tvoří spolu s moderními výškovými budovami pro Turecko tak charakteristickou atmosféru divoké směsi, která však dohromady svým způsobem tak dobře funguje. Na ulicích se setkáte jak se starší konzervativní generací - se ženami, které si nedovolí vyjít ven s nezakrytou hlavou, tak i s mladými lidmi, kteří se nenechávají svázat konvencemi ani náboženstvím a v moderním oblečení protančí celé noci bez ohledu na tradice.

Chcete-li proniknout do ducha Istanbulu a užít si jej naplno se vším, co nabízí, naplánujte si pobyt zde na několik dní i nocí. Jednodenní výlet vám odhalí jen velmi málo z úžasné energie, kterou město sálá.

káťaCestovní průvodce
zobrazit více

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce