Arizona

Země nekonečných písčitých plání, vysokých zasněžených hor ale i kaňonů, to je Arizona, domov původních domorodých indiánů, slavného Grand Canyonu či největšího amerického kráteru.

Arizonu každoročně projedou křížem krážem miliony návštěvníků, každý kout země má rozhodně co nabídnout. Ať už je to na severu překrásný Antelope Canyon, který především v poledne, kdy je slunce přímo nad vaší hlavou, vytváří překrásné stezky v červeno oranžových skalách, či třeba v západu slunce rudě zbarvené Monument Valley.

Největším a nejznámějším lákadlem Arizony je však bez pochyb nejdelší kaňon světa Grand Canyon, jenž, ať už se k němu vydáte z kterékoliv strany, vyrazí dech naprosto každému. Jihovýchodně od slavného Grand Canyonu před zhruba 50 tisíci lety spadl meteor, který tak vytvořil největší kráter v celých Spojených Státech.

Zástupcem moderní doby a velkoleposti je úchvatný výtvor lidstva, který se nachází právě na hranicích s Nevadou po cestě do města hříchů Las Vegas, slavná přehrada Hoover Dam.

Přes spoustu známých lidských výtvorů a měst, mezi něž bezesporu patří i hlavní město státu Phoenix či Tucson, je to právě překrásná a různorodá krajina Arizony, která ulpí ve vzpomínkách cestovatele navždy. Hluboké a ohromné kaňony, jež jsou neustále dál a dál vymílány řekami, vysoké hory, úchvatné skalní útvary vytvářející podivuhodné formace, které během denní doby mění svůj barevný vzhled, avšak nikdy neztrácejí své kouzlo. Ale i indiánské rezervace kmene Navajo či Apache a historií a mnohdy strašidelně dýchající takzvaná města duchů, která vznikla z opuštěných hornických osad. To vše a ještě mnohem více je pravá tvář Arizony.

Do historie a tudíž i kultury země se jistě zapsala slavná Route 66, jejíž část si z východu směrem na Flastaff stojí určitě za to projet.

Arizona, jakožto 48. stát Spojených Států Amerických, je zemí, která zdědila a dnes tak všem projíždějícím nabízí nezměrné množství přírodních, geologických ale i kulturních darů, jako málokterá země této federace. 

lucienneCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Arizona

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce