Přidat nové místo Kalifornie
Cestovní průvodci

Největší horské jezero v Severní Americe, kde se setkává Kalifornie s Nevadou. Jezero se nachází ve výšce 1,897 m na náhorní plošině mezi pohořím Sierra Nevada a východním konci Carson Range. Jeho hloubka je 501 m, což ho řadí na druhé nejhlubší jezero ve Spojených státech.

Obecně Tahoe je známé, že slunce zde svítí tři ze čtyř dnů v roce, což tvoří ideální podmínky pro místo k vykonávání aktivit všeho druhu. Koupání, vodní sporty, windsurfing a další aktivity na vodní bázi patří mezi oblíbené aktivity turistů, stejně tak jako pěší túry. Zima naopak přináší hromadu sněhu ideálního pro lyžování nebo snowboardování v desítkách místních středisek.

Jezero Tahoe je také známe především pro svojí čirou průhlednost v odlescích modré a zelené, společně s obklopující impozantní přírodou. Bohužel jezero průběžně rok co rok ztrácí svou jasnost díky znečišťování a výskytu erozí.

zobrazit více

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:

Navštívil jsi tento turistický cíl?

Buď jeden z prvních, kdo se podělí o své zkušenosti formou vložení recenze k turistickému cíli. Inspiruj lidi kolem nás svými zkušenostmi a znalostmi!