Kalifornie

Idealizovaná a obdivovaná po celém světě, Kalifornie, se nachází na západním pobřeží Spojených států a nabízí opravdu všechno: zasněžené hory, bujné pralesy, rozlehlé pouště, nekonečné pobřeží a dlouhé písečné pláže.

Stačí sledovat televizi či se podívat na pár seriálů a víte přesně jaké to je, když se vydáte do Kalifornie. Velikost odpovídá dvojnásobku Velké Británie a k tomu, abyste procestovali celý stát, bude potřeba více než jeden výlet.

Dvě nejznámější a zároveň velmi odlišná města jsou Los Angeles (včetně Hollywoodu) a San Francisco. Z jednoho města do druhého se můžete dostat  podél známého Big Sur pobřeží, které je jednou z nejhezčích vyhlídkových cest v USA a slouží jako kulisa stovkám  hollywoodských filmů.

Los Angeles patří k největším a nejrušnějším městům, jenž nabízí ty nejlepší surfařské pláže, filmové ateliéry a šílenou atmosféru místního životního stylu, zatímco San Francisco je výjimečné svou evropskou kulturou, strmými kopci a uvolněnou atmosférou, což z něj dělá právem jedno z nejvýraznějších a nejatraktivnějších měst na světě.

Přes veškerou přitažlivost Kalifornie, leží tento stát pod neustálou hrozbou pohybujících  se litosférických desek způsobujících masivní zemětřesení a dále před nebezpečím, kterým jsou povodně, či naopak požáry a období sucha.

jankonasCestovní průvodce
zobrazit více

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce